Saçlarını Güçlendirecek 5 Bakım Önerisi

Güçlü, dökülmeyen saçlar asla hayal değil! Önemli olan doğru ürünlerle, doğru bakımı yapmak ve zayıf saçlarına destek olmak. İşte deneyip sonuçlarından memnun kalacağın bakım önerileri…

1. Kimyasal İşlemlere Ara Verin
Saçların doğal nem dengesini ve doğal mineral ve vitamin dengesini koruyabilmesi için saçlara bakım yaparken biraz daha dikkatli olmak gerekir. Güzel görünmek ve güzel saçlara sahip olmak adına uygulanan kimyasal işlemler, zaman içerisinde saçların zarar görmesine neden olur. Boya, perma, röfle gibi sık yapılan işlemlerin yanında saçlara şekil verdikten sonra sabit kalması için kullanılan jöle, sprey gibi saç tutucular da saçların sağlığını yitirmesine neden olur. Güçlü saçlara sahip olabilmek için öncelikle bu tip davranışlardan bir süreliğine de olsa uzak kalmak en doğrusudur.

2. Saçlarınıza Isı Vermeye Ara Verin
Saç güzelliği her kadın için önemlidir. Özel bir davete hazırlık yaparken, düğüne giderken veya iş toplantısına giderken mutlaka saçlarının güzel olmasına dikkat eder kadınlar ve saçların güzel görünebilmesi için saçlara ısı vererek uygulanan bazı yöntemler vardır. Saç maşası, fön makinesi, saç düzleştiriciler gibi ısı ile çalışan aletler, saçlarınızı istediğiniz güzelliğe kavuşmasına yardımcı olsa da doğal nem dengesini yitirmesine neden olur. Bu yüzden, bir süreliğine bu ısı vermeye ara vermeniz gerekir.

3. Beslenme Alışkanlığınızı Değiştirin
Beslenme kültürü veya alışkanlığı sağlık üzerinde oldukça etkili bir alışkanlıktır. Saçların zarar görmesine en çok neden olan durumların başında da kötü beslenme geliyor. Uzmanlar, saçlarının güçsüzleşmesinden şikâyet edenlerin öncelikle beslenme konusuna dikkat etmeleri gerektiğini vurguluyor. Vitamin ve mineral bakımından zengin besinleri tüketmeye başlamak, kısa süre sonra saçların güçlenmesine yardımcı olmaktadır.

4. Saçlarınızı 2-3 Ayda Bir Kestirin
Saç bakımının önemli bir diğer adımı da saç bakımında doğru harekette bulunmaktır. Dışarıdan verilen besin değeri yüksek yağlar veya mineraller tek başına saçların güçlü kalmasına yardımcı olmaz. Buna ek olarak 2-3 ayda bir saçlarınızın uçlarından da kestirmeniz gerekir. Bu şekilde yaptığınızda, saçlarınız daha sağlıklı kalır ve güçlü bir yapıya sahip olabilirler.

5. Doğru Saç Bakım Ürünleri Kullanın
Tarak, sprey, şampuan, yağ veya saç bakımında kullanılan diğer tüm ürünlerin doğru seçilmiş olması önemlidir. Çünkü her saç tipi birbiri ile aynı değildir ve kullanılan saç bakım ürünleri doğru seçilmediğinde saçların zarar görmesi işten bile sayılmaz. Bu nedenle kendi saç tipinize göre doğru ürünleri seçerek saç bakımı yapmanız önemlidir.

Kaynak:
https://cutt.ly/ig6zJjR

Henüz yorum yok!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir