Erkeğin Yüz Şekline Göre En Uygun Saç Modeli Nasıl Olmalı?

Herkesin yüz şekli farklı olduğu için en uygun saç şekilleri de kişiden kişiye değişiyor. Yüz şekline göre hangi saçın sana daha çok yakışacağını bilmek istersen bu ipuçlarına şimdi göz at!

1. Oval Yüz tipi

Uzunluğun genişliğinden daha uzun olması durumunda bir yüz şekli oval olarak kabul edilir ve çene çizgisi hafifçe yuvarlanan saç çizgisinden sadece biraz daha dardır.
Bu yüz tipine sahip erkekler de kadınlar gibi oldukça şanslı.

 

2. Yuvarlak yüz tipi

Yuvarlak şekilli yüzler, belirgin açı veya köşeler olmaksızın, genişlik ve uzunluk bakımından hemen hemen aynıdır.
Keskin açılara ve hacme sahip bir saç modeli seçmeye çalışın. Yanları kısa ve üst kısmı daha uzun bırakmayı deneyin. Yan kısmı belirginleştirmek yüzünüzün daha uzun görünmesini sağlar.
Öne düşen saçlardan ve 3 numara saç kesiminden kaçının. Çünkü bu kesim yüzünüzü daha da yuvarlak gösterecektir.

3. Dikdörtgen yüz tipi

Dikdörtgen yüz tipine sahip erkeklerde yüz uzunluğu en büyük ölçümdür. Alın, elmacık kemikleri ve çene çizgisi benzer boyuttadır. Bu yüz tipindeyseniz kare yüz tipi ile oval yüz tipi arasında kalabilirsiniz.
Dikdörtgen yüz tipine sahip erkeklerde yüz uzunluğu en büyük ölçümdür. Alın, elmacık kemikleri ve çene çizgisi benzer boyuttadır. Bu yüz tipindeyseniz kare yüz tipi ile oval yüz tipi arasında kalabilirsiniz.
Saçlarınızın yanını kısa, üstlerini hacimli tutmanız yüz şeklinizi orantılayacaktır. Ayrıca saçınızın önünü de uzatarak alnınızı kapatabilirsiniz.

4. Elmas yüz tipi

Elmas yüz tipi oldukça uzun bir görünüme sahiptir. Büyükten küçüğe doğru; elmacık kemikleri, alın ve en küçük de çene çizgisidir. Çene de sivridir ve belirgindir.
Bu tip yüz şekilleri genellikle kenarlarda daha kısa ve üstte daha uzun saç ile en iyi orantıyı sağlamaktadır. Yan parçalar bu yüz şekliyle maskülen bir tarz oluşturur

5. Kalp yüz tipi

Çizeceğiniz bir kalp gibi, kalp şeklindeki bir yüz, saç çizgisi ile gelip çene kısmında daralan ve hafif sivri çeneye sahip olan şekildir. Alnınız genellikle göze çarpan bir özellik olabilir, eğer kalp şeklinde bir yüzünüz varsa, muhtemelen çıkıntılı elmacık kemikleriniz de vardır.
Sizin için en doğru model orta veya daha uzun boydaki saç kesimleridir.

6. Üçgen yüz tipi

Çene hattınız elmacık kemiklerinizden ve alnınızdan daha büyüktür. Dar alın ve geniş çene çizgisi nedeniyle, çok daha hacimli saçlar yüzünüzü orantılı gösterir.
Yanların daha kısa üste doğru hacimlennen, burun ucuna kadar uzatılmış kabarık ve hacimli saçlar sizin için en uygun modellerdir.

 

7. Kare yüz tipi

Siz de oval yüz tipine sahip olan erkekler kadar şanslısınız!
Neredeyse her saç kesimi size yakışır. Özellikle keskin hatlı ve hacimli saç tipleri karizmanıza karizma katar. Alttan kısaltılıp üstten uzun bırakılmış saç modelini de rahatlıkla kullanabilirsiniz.
Kelebek şeklinde uzatılmış saç modeli ise tam size göre! Ayrıca saçınızı 3 numaraya vurdurmayı da deneyebilirsiniz.

 

Kaynak:
https://cutt.ly/lg6cOt7

Henüz yorum yok!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir